Jakich preparatów używać przy wrażliwej skórze?

Dzień dobry.Mam suchą cerę,w tej chwili mam podraż,zaczerwienioną ,oczy czerwone,pod oczami również czerwień.Co mam robić,jakich używać kosmetyków? Wczoraj kupiłam dużo kosmetyków do podrażnionej,zaczerw.cery,również maseczki i olejek różany,w domu okazało się,niestety wszystkie te kosmetyki posiadają parabeny,czy mogę je używać? Serdecznie pozdrawiam,Elżbieta ( aha mam 59 lat )

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
pierwszym aspektem, na który od razu zwróciłam uwagę w Pani wypowiedzi było "kupiłam dużo kosmetyków...". Podstawowym błędem osób z cerą problematyczną jest brak cierpliwości i konsekwencji w stosowaniu kosmetyków :-) Kiedy okazuje się, że po pierwszym, drugim użyciu kosmetyku nie widać poprawy zaprzestają dalszego używania i przechodzą do kolejnego, czym pogarszają stan swojej skóry.
Przede wszystkim zalecam wizytę u wykwalifikowanego kosmetologa, najlepiej współpracującego z lekarzem dermatologiem. Z tego co rozumiem, Pani cera jest obecnie bardzo podrażniona, z czym kosmetyki dostępne w sprzedaży detalicznej mogłyby sobie nie poradzić. Polecam korzystanie z wyciszających zabiegów kosmetycznych (będą miały silniejsze działanie) przez 4 tygodnie, w odstępach 7-10 dni. W momencie kiedy płaszcz hydrolipidowy Pani skóry będzie uszczelniony, kosmetykami, których powinna Pani używać są te dostępne jedynie w aptekach. Proszę zwrócić uwagę na dermokosmetyki Avene, w których woda termalna na bazie których powstają ma niewiele składników mineralnych, co będzie, moim zdaniem, najbardziej właściwym wyborem dla Pani.