Jakich środków używać, aby pozbyć się hemoroidów?

Witam. Prawdopodobnie mam hemoroidy II stopnia. Podczas defekacji pojawiają się,a po zakończeniu parcia chowają się. Czy mógłby ktoś napisać mi jakie środki używać i co robić aby się ich pozbyć? Myślałem nad czopkami Procto Glyvenol,tabletkami Aflavic na poprawienie napięcia żył i wyciągu z kory dębu. Czy to dobre połączenie? Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, przede wszystkim proszę sie udać do lekarza chirurga celem dokładnej oceny problemu. Opisane przez Pana leczenie powinno być ewentualnie wdrożone po takowej konsultacji. Pozdrawiam