Jakie badania dają pewność w potwierdzeniu 28-dniowej ciąży?

Jaki test/ badanie daje stuprocentowa pewność w przypadku ewentualnej ciąży, w 28 dniu po stosunku?

Aleksander Ropielewski

Nie ma takiego badania. Dopiero w ok 6-7 tygodniu badanie USG może wykazać zarodek, który jest pewnym objawem ciąży. Pozostałe badania jak badanie poziomu beta hCG jedynie sugerują ciążę.

Magdalena StusiĹska

Badaniem które może wskazywać na ciążę jest test ciążowy. Badaniem potwierdzającym 100% ciążę jest USG które zobrazuje płód.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Potwierdzić ciążę ze 100% pewnością może jedynie lekarz ginekolog w badaniu usg przezpochwowym - najwcześniej w 4 tygodniu ciąży można uwidocznić pęcherzyk ciążowy. W 6 tygodniu ciąży można uwidocznić akcję serca zarodka. Pozdrawiam.