Jakie badania dodatkowe mogę wykonać przy migrenie z aurą?

Witam, cierpię od lat na migreny z aurą. pierwszy atak miałam juz w szkole podstawowej, później nastąpiła przerwa, gdzie w wieku 17 lat ponownie dostałam migreny a aurą. Od tegego czasu Migrena występuje z różną częstotliwością, miałam taki okres w życiu że miałam ją 2-3 razy w tygodniu, później przez kilka lat występowała 3-4 razy do roku. Od jakichś 2 lat migrena z aurą występuje najczęściej w pierwszy dzień miesiączki, i jest to atak chyba z wszystkimi mozliwymi objawiami- zaczyna się od świcącego zygzaka lub plamy w polu widzenia która się powiększa, trwa to 3-40 minut, później zygrak zaczyna trochę się rozmywać ale dochodzą drętwienia ręki lub twarzy, trwa to kolejne 20-30 minut równocześnie zdarzają się też zaburzenia mowy i pamięci. Po około 1,5-2h od wystąpieniu pierwszych objawów następuje silny ból głowy, czasem razem z bólem głowy utrzymuje sie przez kilka godzin problem ze znajdywaniem odpowiednich słów, ze skupieniem się. Bardzo niepokoją mnie te objawy drętwienia i problemów z wysławianiem się. Miałam robione badanie RM i RMi, nic niepokojącego nie wyszło, lekarz mowi ze taka częstotliwośc napadów nie wymaga leczenia, ale jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Ciągle żyje w stresie kiedy kolejny napad nadejdzie, bo coś zwykle migrena występnuje w 1 dzien okresu to czasem zdarza się i w inne dni. Czy powinnam zrobić jakies badania dodatkowe? Wydaje mi sie ze wahania hormonow i zmęczenie są najczęstszymi wywołaczami, ale nadal boję się czy nie ma tu innej przyczyny takich objawów z drętwieniem i zaburzeniami mowy. W mojej rodzinie występowały przypadki udarów, ostatnio moja mama doznał udaru w wieku 47 lat. Proszę o porady, do kogo głosic się z moim problemem, jakie badania wykonać?

Do pełnej konsultacji neurologicznej, z dokumentacją , wynikami MRI , z wynikami badań labor; może też rozmowa z Psychologiem, ocena nastroju... ; Ważne omówienie leczenia z neurologiem leczącym; wywiad, badanie , ocena wyników badań. Opisuje Pani typowe ataki migreny z aurą; Najważniejsze to : nie palić, unikać leków zwężających tętnice, jak pseudoefedryna; regularne posiłki, sen, Warto rozważyć leki doraźne i ewentualnie profilaktyczne, po konsultacji.
Pozdrawiam