Jakie badania hormonalne muszę wykonać, aby wyregulować układ hormonalny?

Mirena od 4 lat. Od około roku nasilają się u mnie objawy niepożądane:krwawienia i plamienia co kilka dni, obfite miesiączki, suchość pochwy, obniżony nastrój, spadek libido i nadmierne owłosienie na twarzy.Ostatnie USG ujawniło mięśniaki. W związku z tym mam pytanie czy mam wyjąć system czy zostawić go jeszcze rok i jakie badania hormonalne muszę wykonać aby wyregulować mój układ hormonalny?Czy jest możliwe wykonanie u mnie zabiegu podwiązania jajowodów? mam 32 lata i 3 dzieci (3 x CC)

witam, musi Pani poddać się badaniu ginekologicznemu a decyzję dot.usunięcia wkładki powinien podjąc prowadzący panią ginekolog, po badaniu. podwiązanie jajowodów nie jest w Polsce legalne. można jeszcze rozważyć inne metody antykoncepcji, np.implant. pozdr