jakie badania i leczenie przy nadmiernym wypadaniu włosów?

Dzień dobry, mam 20 lat jestem młoda maturzystka i mam problem z włosami od paru miesięcy ok.7 cierpię na nadimierne ich wypadanie. Nigdy nie miałam z tym problemów znaczy one wypadały jednak nie zauważyłam tego i nie było to w takiej ilości. Moje włosy były zreguly cienkie lecz było ich bardzo duzo i do takiej fryzury sie przyzwyczaiłam. Ogólnie rzecz birac nigdy nie wiedziałam co to jest przedziałek. Jednak teraz jest maj straciłam polowe włosow skóra głowy jest widoczna, w miejscu przedzialka no i nadal nie wiem co mi jest. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział ze to od żelaza jednak po braniu tabletek nic sie nie zmieniło, ginekolog stwierdził ze to na pewno nie od żelaza i żebym zrobiła badania na tarczyce i hormony. A ja zgłaszam sie z pytaniem czy moze byc to jeszcze z czymś innym związane no i w ogóle chciałbym wiedzieć co mi jest bo nie uważam żeby to było normalne.

Lek. Michał Lenard

Przede wszystkim należy wykluczyć najczęstszą i najbardziej prawdopodobną przyczynę wypadania włosów, czyli zaburzenia hormonalne. Powinna Pani wykonać zlecona badania. Jeżeli będą w normie, wtedy trzeba będzie poszukać przyczyny gdzie indziej. Pozdrawiam!