Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania laboratoryjne powinienem przeprowadzić przed przystąpieniem do ćwiczeń?

Dobry wieczór. Mam 21 lat i zamierzam rozpocząć regularne treningi na siłowni. Chciałbym zapytać, jakie badania laboratoryjne powinienem przeprowadzić przed przystąpieniem do ćwiczeń. Podczas pierwszej wizyty na siłowni przeprowadzono analizę składu ciała (w razie potrzeby mogę przesłać skan wyników). Bardzo dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 4 miesiące temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Dzień dobry, Jeśli na co dzień czuje się Pan dobrze i nigdy wcześniej nie występowały żadne nieprawidłowości w wynikach badań, to wystarczy zrobić podstawową morfologię i badanie moczu (a przy okazji, jeśli nigdy wcześniej nie badał się Pan bardziej szczegółowo, można też sprawdzić poziom glukozy na czczo, hormony tarczycy - tsh, ft3 i ft4, profil lipidowy: cholesterol całkowity, HDL, LDL i TG oraz pracę wątroby - ASPAT i ALAT). Jeśli coś konkretnego Pana niepokoi, to warto udać się do lekarza, opowiedzieć o objawach i poprosić o skierowanie na odpowiednie badania. Pozdrawiam, Joanna Penza http://madame.fit/

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety