Jakie badania mogę wykonać by wykluczyć raka trzustki?

Dzień dobry, Jestem pół roku po operacji perforacji jelita grubego (wskazaniem było nie wchłanianie się żelaza). W badaniu wyszło przewlekłe zapalenie jelita grubego w małym stopniu nasilenia. Ogólnie po operacji mam bóle w brzuchu po lewej stronie pod zebrami, mam wzdęcia, mdłości i problemy ze stolcem.Moj tato zmarł na raka trzustki 4 miesiące temu. Moje pytanie to jakie badania mogę wykonać by wykluczyć raka trzustki...? Myślałam nad rezonansem magnetycznym... Może powiedział by również od czego te problemy z brzuchem... Proszę bardzo o poradę. Pozdrawiam, Katarzyna.

Szanowna Pani, złotym standardem w wykrywaniu raka trzustki jest TK jamy brzusznej, MRI też można wykonać