Jakie badania należy wykonać aby dowiedzieć się co jest przyczyną występowania czerwonych plamek na członku?

Witam, Mam 19 lat. 7 miesięcy temu kiedy zaczęłam współżyć z moim chłopakiem (21 l. ) zaczęły pojawiać się na jego żołędziu zmiany skórne występujące w postaci czerwonych małych swędzących plamek. Po licznych wizytach u dermatologa, stosowaniu różnych kremów i maści (niektórych ze sterydami) stan ten u niego w ogóle się nie polepsza. Ostatnio po wielu miesiącach leczenia zaczął brać tabletki przeciwalergiczne. Objawy ustąpiły na miesiąc po czym ponownie wróciły. Mój lekarz ginekolog powiedział mi, że jestem zdrowa, wyniki cytologii wyszły pozytywnie, ale Pani dermatolog twierdzi, że to ja muszę cały czas zarażać czymś mojego chłopaka i żebym najlepiej zrobiła badanie biocenozy. Inny lekarz ginekolog też powiedział mi, że jestem zdrowa ale, że owszem mogę zrobić te badania chociaż pewnie i tak będą one pozytywne. Dodam iż współżyjemy bez stosowania prezerwatyw. Jest to sytuacja bardzo uciążliwa i męcząca ponieważ nie znamy odpowiedzi na pytanie skąd to się bierze, co to jest i jaki lek będzie właściwy i skuteczny. Czy to jest jakiś wirus, alergia? Czy jest uczulony na moją florę bakteryjną? Specjalnie zmieniłam mydło bo myśleliśmy, że to też może być przyczyną. Czy jest możliwość na zrobienie jakiś badań czy testów alergicznych żeby sprawdzić co mu dolega i czy to przeze mnie?

Witam serdecznie.

Być może cierpi Pani na bezobjawową infekcję grzybiczą i podczas stosunku dochodzi do zarażenia partnera.
Może rzeczywiście warto wykonać u ginekologa proponowane badanie i w zależności od wyniku zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.