Jakie badania należy wykonać po dwukrotnym poronieniu?

Witam, mam 24 lata niestety poroniłam 2 razy na samym początku ciąży tzn 5-6 tydzień dlatego mam pytanie jakie powinnam zrobić badania czy wystarczą podstawowe czy skupić sie na czymś więcej jak np histeroskopia czy badanie kariotypów skoro poroniłam 2 razy tak wcześnie. po prostu boje się ze psychika będzie mi przeszkadzać i strach mnie sparaliżuje jak zajdę znowu w ciąże że mogłam jakieś badania dodatkowo zrobić pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przyczyn poronień jest wiele poczynając od zaburzeń genetycznych przez choroby autoimmunologiczne, wady wrodzone macicy, zaburzenia hormonalne. Najlepszy tor diagnostyki dobierze Pani ginekolog. Rozpoczęłabym od badania USG narządu rodnego w celu wykluczenia wad wrodzonych macicy, następnie zaburzeń hormonalnych. Oznaczenie antykoagulantu toczniowego, przeciwciał kardiolopinowych. Ostatecznie badania genetyczne.
Pozdrawiam