Jakie badania należy wykonać w celu sprawdzenia skuteczności leczenia na boreliozę?

Witam po zdiagnozowaniu wstępnej boleriozy wdrożono u mnie leczenie 30 dni duomoxu (2 x 1g /dziennie + witaminy i osłonówki). Właśnie kończę przepisaną antybiotykoterapię stąd moje pytania: 1) kiedy po zakończeniu brania antybiotyków powinienem zrobić badania i jakie badania w celu skuteczności wyleczenia (przed leczeniem robiłem 2 razy western blot - wynik w IgM dodatni jeden pasek OspC w IgG wynik ujemny) ? 2) jakie wyniki wskazują na 100% skuteczność zastosowanej metody leczenia ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy powtórzyć oznaczenie przeciwciał IgM. Najlepiej odczekać 4-6 tygodni. Jeżeli oznaczałaby Pani także IgG wynik oznaczający pozytywny efekt leczenie to proawdopodobnie IgG (+) oraz IgM (-).