Jakie badania obrazowe jamy brzusznej wykonać?

Tomografia jamy brzusznej z kontrastem czy bez? Od pewnego czasu mam problemy z wyprożnianiem (jasne kolory stolców, nieregularne wyproznianie) i czasem krótkimi bólami brzucha które co jakiś czas się powtarzają, chcialabym w najbliższym czasie wykonać tomografie jamy brzusznej, usg już miałam i nic nie wykazało ale dalej sie marwtie, co do tomografii obawiam się reakcji organizmu na kontrast gdyż nigdy nie miałam tego badania, stąd pytanie czy mogę je zrobić bez kontrastu czy wtedy będzie niewiele dokładniejsze od usg? Jakie jest najlepsze wyjście w tej sytuacji?

Do internisty, gastrologa. do interpretacji klinicznej bez istotnych patologii. Moze byc wiele przyczyn .. Konieczna pełna konsultacja najlepiej z wynikami badań. Ważny stan pacjenta, wywiad, choroby współwystępujące, stosowane leki; STAN PACJENTA! Ważny też nastrój i sen; tryb życia i pracy, aktywność fizyczna, stresy, leki, niepokoje, depresja, Ważny wywiad rodzinny. Pozdrawiam