Jakie badania po ukąszeniu przez kleszcza?

Ok.6 tyg. temu ukąsił mnie kleszcz. Odkryłem go po ok. 24 godz., był już martwy. Chyba bezwiednie go wydrapałem. Resztki kleszcza usunął chirurg. RUMIEŃ NIE POJAWIŁ SIĘ. Strup na bliźnie"pooperacyjnej" utrzymywał się ok. 4. tyg. Czy wykonać testy i jakie? Wyrazy szacunku. Krzysztof.

Biorąc pod uwagę, że 30% kleszczy ma w sobie boreliozę a rumień towarzyszy tylko 30% ostrych borelioz po 6 tyg od kleszcze wykonałbym Western Blot w klasie IgM. (niestety nie jest to 100% badanie ale w 85% pokaże świeżą boreliozę.) Przepraszam, ale mam inne zdanie niż mój kolega.