Jakie badania powinna podjąć osoba, która cierpi na chorobę ataksji możdzowo rdzeniowej?

Witam. Mm mąż od 5lat cierpi na chorobę która nie jest do końca zdiagnozowana tzn ataksja mozdzkowo rdzeniowa i polineuropatia ruchowo czuciwa. Mąż chodzi na szerokiej podstawie wygląda jakby był pijany do tego padaczka niedosluch już obu uszu . Wyniki badań podstawowych jak i rezonans punkcja itd nic nie wykazuja wszystko jest w normie. Ma 31lat nie miał nigdy jakiegoś poważnego urazu, nie naduzywal alkoholu itp. W kilku badaniach genetycznych wykluczono że to może być choroba genetyczna. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Lekarze rozkładają ręce. Proszę o radę.

Witam!
Takie stany mogą jedynie dokładnie zdiagnozować w dobrych oddziałach neurologicznych! Najlepiej w Szpitalach uniwersyteckich lub Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.