Jakie badania powinna wykonać osoba z podejrzeniem SM aby wykluczyć chorobę?

Czy SM wyszłoby w badaniu? Od jakiegoś czasu moja 16 letnia córka ma dretwienia w nogach i ciągle mrowienie. Lekarz uspokaja nas, że jest to związane z rosnieciem i wizyta u neurologa nie jest potrzebna. Córka 4 miesiące temu miała rezonas magnetyczny mozgu z kontrastem, zanim pojawiły się objawy. Wyszedł prawidłowy bez żadnych zmian. Czy przez ten czas zmiany mogły się pojawić?

Witam!
Wasz lekarz ma rację, należy zachować spokój. Równie dobrze zgłaszane objawy mogą mieć podłoże nerwicowe - i to jest bardziej prawdopodobne niż SM. RM głowy jest takim badaniem przesiewowym przy SM i po uzyskaniu prawidłowego wyniku poszukujemy innej przyczyny. Wskazane EEG, ew. konsultacja neurologiczna.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.