Jakie badania powinno się wykonać przed postawieniem diagnozy nerwicy?

Jakie badania powinno się wykonać przed postawieniem diagnozy nerwicy? Badania,które miałem wykonywane były pod kątem kardiologicznym i nefrologicznym. Czytałem,że jeżeli występują stany lękowe czy nerwice powinno się wykonać badanie poziomu magnezu( u mnie w normie, lecz Pani kardiolog zaleciła przyjmowanie 3x 200mg na dobę) oraz badanie poziomu serotoniny i witaminy B12. Mam pytanie czy powinienem jeszcze zgłosić się do neurologa?Jeśli to nerwica jak długo się ją leczy?

Poza badaniami lekarskimi zachęcam również do konsultacji i badania psychologicznego, np. z użyciem MMPI-2. W leczeniu warto również rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder