Jakie badania profilaktyczne przysługują 18-latkowi?

Dzień Dobry, Mam na imię Tomek i mam 18lat, chciałbym się spytać czy mam prawo do badań profilaktycznych?Jakie badania Mi przysługują bezpłatnie jako ubezpieczony? Chciałbym postawić na systematyczne regularne badania i być pewnym że jeśli zachoruję to przynajmniej będę mógł się szybko uporać z jakąś chorobą. Raz spotkałem się z odmową lekarza rodzinnego gdyż stwierdził "jesteś młody, badania profilaktyczne są zbędne" Proszę o pomoc...

Nie ma jasnych przepisów z NFZ określających wykonywania profilaktycznie podstawowych badań np krwi. Moim zdaniem jeśli młody człowiek czuje się dobrze, nie ma żadnych dolegliwości nie musi robić sobie badań krwi typu morfologia itp. Zależy to więc od lekarza. Ja, zwykle, jeśli ktoś jest zdrowy, ale po prostu ma niepokój czy jest wszystko ok zlecam takie badanie, uprzednio zbierając dokładny wywiad, a jeśli badania są wszystkie ok, w tym też badania krwi to zalecam powtórne ich wykonanie za ok 2 lata.Pozdrawiam,