Jakie badania przed kolejną ciążą po przedwczesnych porodach?

Mam 35 lat. W 2013 roku urodziłam dziecko w 33+3 tc. tc. Podobnie było w 2014 roku - dziecko przyszło na świat w 33+3 tc. W szpitalu na Polnej jako powód wcześniejszego porodu powiedziano mi, że jestem nosicielem jakiś bakterii, które uaktywaniają się w ciąży i powodują przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego. Niestety nikt nie udzielił mi szerszej informacji w tym temacie. Z uwagi na to, że aktualnie przygotowuję się do kolejnej ciąży chciałabym wiedzieć co mogę zrobić by się z tego wyleczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza który tak stwierdził. Sądzę, że lekarz pokieruje w odpowiednie miejsce w celu pobrania wymazu i wykonania antybiogramu.