Jakie badania przed rozpoczęciem stosowania terapii antykoncepcyjnej związanej z PCOS?

Jakie badania należy wykonać przed rozpoczęciem kuracji hormonalnej związanej z PCOS jeżeli w najbliższej rodzinie nastąpiły zgony z powodu zatorów spowodowanych tabletkami hormonalnymi

O tym proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Być może należy wykonać badania sprawdzające czy nie cierpi pani na trombofilię. Wskazane byłoby sprawdzenie u pani mutacji genu Leiden V.