Jakie badania przed usunięciem guzka z piersi?

Witam w ciagu najbliższych 3 miesięcy będe miała usuwany łagodny guzek piersi.Będzie to tzw. chirurgia jednego dnia. Chciałabym wiedzieć jakie badania trzeba zrobić przygotowując się do zabiegu oprócz morfologii i czy szczepić się na żołtaczke. Niestety wizyte u lekarza mam dopiero za 1.5m-ca

Z reguly u osob zdrowych nie potrzeba wykonywac szczegolowych badan dodatkowych, ani szczepien przed zabiegami tego typu. Warto jednak pamietac, aby omowic takie sprawy jak uczulenia, ewent.przyjmowane leki (np na tarczyce) z lekarzem przed zabiegiem.

Przed znieczuleniem ogólnym anestezjolog wymaga zwykle: morfologii, glikemii, mocznika, kreatyniny, potasu, koagulogramu, czasem grupy krwi. Jeśli zabieg ma być w znieczuleniu miejscowym, to właściwie żadne badania laboratoryjne nie są konieczne. Co do szczepienia przeciwko WZW B, to jest to już sprawa konkretnej placówki, w której będzie wykonywany zabieg - w niektórych są one konieczne, inne ich nie wymagają. Ale dla własnego bezpieczeństwa może warto je zrobić.