Jakie badania przy przewlekłym trądziku i wypadaniu włosów?

Witam, Jakie badania należy wykonać przy przewlekłym tradziku i wypadających włosach? Mam 34 lata. Na ogół miałam podwyższony poziom prolaktyny tzn blisko górnej granicy normy. Tabletek antykoncepcyjnych żadnych obecnie nie używam. Tylko która tabletka antykoncepcyjna nie zaburzy prób wątrobowych? Czy są jakieś skuteczne i pomocne na trądzik i słabe włosy? Obecnie leczę się na SM i bioręod roku interferon Beta B1-Extavie. Moje problemy z trądzikiem i włosami zaczęły sie jeszcze przed leczeniem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badania określające poziom hormonów. wszystkie tabletki mogą wpływać negatywnie na układ krzepnięcia i wątrobę. Prawdopodobnie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.