Jakie badania są zalecane w przypadku poronień?

Szanowni lekarze, Pierwszy raz poroniłam w lipcu 2015,we wrześniu 2016 z drugiej ciąży urodziło się zdrowe dziecko-chłopiec.Rok po narodzinach syna zaczęliśmy starania o drugie dziecko. Zaszłam w ciążę jednak było to puste jajo płodowe,poronienie wystąpiło w listopadzie 2017.Obecnie jestem w 11tc,jednak rozwój płodu zatrzymał się,na wizycie 29.03 nie słychać było echa płodu,czekam na poronienie samoistne.Każde poronienie było przed 14tc w domu. Lekarz powiadomił mnie o konieczności wykonania badań genetycznych.Jakie badania są zalecane w naszym przypadku? Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takich wypadkach robi się oznaczenie genotypu rodziców w celu wykrycia nieprawidłowości w DNA. Ponadto robi się badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, które jest jednym z częstszych przyczyn poronień. Najlepiej będzie jeśli udadzą się Państwo do specjalisty, który po zebraniu wywiadu określi, które badanie jest najistotniejsze w Państwa przypadku.