Jakie badania sprawdzające trądzik wykonać?

Chciałabym zrobić jakieś badania na trądzik.Przeczytałam że są: Pasożyty-lamblie i glista ludzka;Helicobacter Pylori;Testy alergologiczne na nietolerancje pokarmową;Wymaz ze zmian skórnych oraz antybiogram;badania hormonalne.Nie wiem czy jakieś warto zrobić, bo leczę się u dermatologa, ale nie pomaga już od 3 lat. Dermatolog daje wszystkim to samo.Zastanawiam się aby iść do prywatnego dermatologa, ale chce zrobić jakieś badania.Podejrzewam, że to przez mleko, ale nie wiem.Nie chce już brać leków

Proszę iść do innego lekarza. Na razie nie robić badań. Chyba , że ustalcie z dermatologiem konkretną metodę leczenia i wówczas będą potrzebne aktualne wymagane badania. Pozdrawiam

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Oczywiście wymienione badania warto zrobić. Osobno polecam ze swojej strony praktyczne sprawdzenie nietolerancji. Najczęściej pomaga odstawienie zbóż i - tak jak Pani przypuszcza - nabiału, w tym mleka. Proponuję na miesiąc zrezygnować z problematycznych składników, produktów zbożowych i nabiału, jeść wartościowe jaja, ryby, mięso, warzywa, szczególnie zielone, tłuszcze - oliwę, nierafinowany olej rzepakowy, masło i kokosowy. Polecam tez suplementację dwiema łyżkami tranu. Zmiana powinna być zauważalna po 4 tygodniach. Jeżeli nie zauważy Pani poprawy, przyczyna leży gdzie indziej.
Powodzenia!

Witam

Proszę opisać jak do tej pory wyglądało leczenie u tego dermatologa czy to były same leki doustne i masci do stosowania na skórę czy były wykonywane do teg jakiekolwiek zabiegi lecznicze?

Czasem warto lekarza zmienić, jeśli ten przez tak długi okres nie uporał się z leczeniem trądziku.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Witam!
Rozumiem,że chodzi o trądzik pospolity. Może mieć różne przyczyny, począwszy od pasożytów, bakterii helicobacter pylori, alergii, zmian hormonalnych po zaburzenia odporności skóry i braku enzymu 6 desaturazy, który w organiżmie przekształca kwas linolowy w gamma-linolenowy. Proszę wybrać się do dobrego dermatologa albo magistra kosmetologii. Jeżeli będzie Pani w pobliżu Poznania zapraszam do swojego gabinetu. Pozdrawiam