Jakie badania stwierdzają dokładnie nadczynność przytarczyc?

Kobieta , 77 lat , Warszawa Witam. Mam 76 lat i stwierdzona nadczynność przytarczyc. Mieszkam w Gostyninie k.Płocka. Mam skierowanie na tomografię szyi, celem zlokalizowania przytarczyc. Mam pytanie, gdzie mogę wykonać takie badanie, jaki jest jego koszt i czy istnieje może jakieś nowsze, bardziej wiarygodne badanie. Dziękuję .Pana Pytanie: Proszę podać jakie ma Pani poziomy wapnia we krwi PTH=232pg/mL (15-65), ACTH=27,2 pg/ml (7,9-66,1), wapń=2,77mmol/L (2,1-2,42); (normy)Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przytarczyczne gruczoły odpowiadają za gospodarkę wapniowo - fosforanowa, w celu oceny ich funkcji wykonuje sie oznaczenie wapnia i stężenie parathormonu (PTH), które miała Pani wykonane. badanie tomografii moze Pani wykonac w każdej jednostce służby zdrowia, która ma tomograf i podpisana umowę z NFZ. Lekarz kierujący z pewnością pomoże w wyborze najbliższej placówki. Pozdrawiam