Jakie badania udowadniają, że osoba jest wolna od alkoholu?

dzień dobry , mam pytanie , kto może stwierdzić jednoznacznie i niezaprzeczalnie po dowolnych badaniach , że nie jestem uzależniony od alkoholu , co zarzuca mi żona przed sądem rodzinnym , chciałbym się takim badaniom testom , konsultacjom poddać , z poważaniem

Rozpoznanie uzależnienia od alkoholu stawiane jest na podstawie badania prowadzonego w trakcie rozmowy z pacjentem, czyli wywiadu dotyczącego sposobu picia. Często osoba uzależniona inaczej spostrzega swój model picia niż ma to miejsce w rzeczywistości. Nie chcę przez to powiedzieć, że podejrzewam uzależnienie u Pana, ale sytuacja może być trudna. Wywiad udzielany przez żonę może wskazywać na inną sytuację niż opisywana przez Pana.