Jakie badania w celu zbadania stanu zdrowia serca i nadciśnienia?

Witam mam 26 lat 171cm i 88 kg wagi. nadcisnienie tetnicze od 3 lat biore leki po ktorych roznie est. pytanie brzmi o badania ktore mozna wykonac zeby sprawdzic stan zdrowia serca i wszystkiego zwiazanego typowo z sercem i nadcisnieniem. mialem ekg chyba tysiac razy echo serca holtery tsh i badania endokrynologiczne na hormony i inne poprostu chce poznac przyczyne nadcisnienia i stan zdrowia obecny i szanse na calkowite wylleczenie sie.

W ponad 90 % jest to tak zwane nadciśnienie samoistne, które rozpoznaje się po wykluczeniu schorzeń układu moczowego,hormonalnego i innych. Niestety w tym procencie który podałem powyżej nie udaje się ustalić przyczyny i leczy się je objawowo.