Jakie badania w kierunku odporności u dziecka?

jakie badanie nalezy wykonac by sprawdzic dziecku poziom odpornosci.

Milena Lubowicz

Wszystko zależy od wieku dziecku. Podstawowym badaniem jest morfologia i proteinogram, ale nie podaje Pani wieku dziecka, gdyż w wieku przedszkolnym układ odpornościowy dzieci jeszcze nie jest do końca wykształcony i poziomy przeciwciał frakcja Ig w proteinogramie może być niższa i nie świadczy to o chorobie. Polecam rozmowę ze swoim pediatrą.
Pozdrawiam