Badania oczu a soczewki kontaktowe

Witam.Noszę soczewki kontaktowe około rok. Niedawno byłam na badaniu kontrolnym, Pani sprawdziła czy potrafię przeczytać literki na tablicy, świeciła lampką w oczy i chciała mi "wywinąć" górną powiekę żeby coś zobaczyć, niestety ja mam uraz po momencie, kiedy pani doktor po raz 1 aplikowała mi soczewki, przez co nie dałam sobie sprawdzić tego, co pani chciała. Moje pytanie jest takie- jakie badania wchodzą w skład badań oczu, na których nosi się soczewki kontaktowe?

Witam. Przede wszystkim należy sprawdzić czy soczewki dobrane są właściwie i czy nie należy zwiększać ich mocy - dokonuje się tego poprzez ocenę wzroku podczas czytania z tablicy.