Jakie badania wykonać, aby określić boreliozę lub jej brak?

Witam!Moja zona twierdzi,ze cierpi na borelioze.Badanie western blot wyszedl negatywny,ale ma przeciwciala na poziomie 48.Badanie borrelia blot IGG/IGM neg.Test Elise robiony w NL.negatywny,ale z tego co wiem ten test jest malo wiarygodny i nie daje jednoznacznej odpowiedzi.Zona czuje sie coraz gorzej,bole glowy,bol w miesniech,bole okolic wezlow chlonnych,apatia,depresja.Prosze o rade,jakie badania jeszcze wykonac,zeby jednoznacznie okreslic borelioze lub jej brak.

Piotr Pilarski

Jeśli większość wyniki tych testów były ujemne to nie sądzę aby przyczyną była borelioza. Sugeruję wizytę u reumatologa aby odpowiednio zebrał wywiad i pokierował diagnostyką.

Pozdrawiam.