Jakie badania wykonać, aby poznać przyczyny bólu głowy?

Witam, mam 20 lat, od dłuższego czasu miewam okresowe bóle głowy. Ból zawsze w prawej stronie głowy ponad czołem w jednym miejscu, promieniujący, który wpływa na oczy, rażące światło, utrzymuje się kilka dni, czasem zmniejsza się pod wpływem tabletek przeciwbólowych. Lekarz rodzinny nie zlecił żadnych badań, ale stwierdził że to migrena i wystarczą tabletki przeciwbólowe. Ponadto 3 lata temu podczas wypadku doznałam obrażeń głowy, rany cięte, ale nie miałam robionych od tamtej pory żadnych badań. Czasem w miejscu uderzenia czuję pulsujący ból. Czy to normalne po uderzeniu? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani, czy podczas urazu głowy wystąpiła utrata przytomności. Jeśli nie, to ryzyko występowania niepokojących zmian w mózgu związanych z urazem jest bardzo nikłe. Poza tym, nawet jeśli wystąpiła utrata przytomności, to w momencie gdy upłynęły już 3 lata od urazu, nie wydaje się, aby w mózgu mogły przez cały ten czas być obecne groźne zmiany pourazowe, które nie dałyby wcześniej dramatycznych konsekwencji. Tym niemniej, ze względu na występowanie u Pani bólów głowy, powinna Pani zasięgnąć porady neurologa i wykonać badanie obrazowe głowy.