Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania wykonać, aby sprawdzić czy mam początki menopauzy?

Chciałam się dowiedzieć jakie badania trzeba wykonać aby sprawdzić czy mam początki menopauzy ,mam 42 lata i bardzo poważne migreny od kilku ostatnich razy kiedy mam okres oraz w którym dniu cyklu najlepiej takie badania z krwi wykonać. Z góry dziękuję Państwu za pomoc.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witam Najczęściej wykonuje się badanie hormonów przysadki mózgowej (FSH, LH, prolaktyna) oraz jajników (estradiol i progesteron). Poziom FSH i LH powinno się oznaczać w 3-5 dniu cyklu miesiączkowego. Natomiast prolaktynę najczęściej oznacza się ją w drugiej połowie cyklu (około 21 dnia cyklu). Oznaczenie estradiolu można zrobić razem z FSH i LH (w diagnostyce niewydolności podwzgórzowo - przysadkowej i niewydolności jajników), a także w 12 - 14 dniu cyklu, jeśli monitorujesz owulację. Z kolei stężenie progesteronu około 21 dnia cyklu. Jednak jeśli zwróci się pani do lekarza ginekologa o wypisanie to na pewno wypisze pani te same, ponieważ pani jeszcze miesiączkuję radziłabym najpierw pójść na wizytę do swojego ginekologa. Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy