Jakie badania wykonać, aby ustalić przyczynę pieczenia w klatce piersiowej?

Witam, gastroskopia wykazała nadżerkę przełyku ok 1cm. Zastosowano leczenie POLPRAZOL 40mg 2x1 przez dwa tyg. a następnie 2x1 POLPRAZOL 20mg, bez rezultatu, przepisano EMENERA 40mg 2x1 PRZEZ 2 TYG., następnie DEXILANT 30mg 1x1 przez miesiąc, bez efektów, kontrolna gastroskopia nie wykazała nieprawidłowości, pieczenie w klatce piersiowej pojawia się w trakcie jedzenia i po nim, rtg klatki piersiowej w normie, jakie badania wykonać by ustalić przyczynę pieczenia, TK klatki piersiowej ?

Na podstawie Pani opisu trudno ustalić czy cierpi Pani na zgagę, ale prawdopodobnie jest to objaw, o którym Pani pisze. Jeśli leki, które Pani otrzymywała nie działają, nalezy wykluczyc bą∂ź potwierdzić chorobę refluksowa przełyku. Najbardziej miarodajnym badaniem jest 24 godzinny pomiar impendancji przełyku lub pH-metria.