Jakie badania wykonać, aby wykluczyć obecność gronkowca w organizmie?

Witam, robiłam badania podstawowe poniewaz bardzo zle sie czuje jednak morfologia wyszla dobrze pomimo przewleklego stanu podgoraczkowego. lekarz twierdzi ze nie ma bakterii poniewaz leukocyty i erytrocytyw morfologi sa w normie. cy brak leukocytozy rowneiz wyklucza paciorkowce i gronkowce? gronkowiec jest trudny do wykrycia czasem i chcialabym zapytac jakie badania nalezaloby zrobic by wykluczyc jego jakakolwiek obecnosc w organizmie. Dziekuje i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Stany podgorączkowe wymagają dalszej diagnostyki. Jeżeli chodzi o poszukiwanie gronkowca to może Pani wykonaćnposiew z jamy ustnej, nosa i pochwy, jednak nie wydaje się mieć to w tej sytuacji uzasadnienia.