Jakie badania wykonać, aby zdiagnozować przyczynę łysienia?

Witam, Mam 20 lat, od 3 lat zauważyłem zakola, które maja 2 cm, co jest bardzo dziwne, bo ani mój tata, ani dziadek nie są łysi, co więcej - maja bujne czupryny, nawet dziadek, ma włosy bez zakoli i w dodatku ciemne, zero siwizny, czyli geny raczej mam dobre. Poszedłem do dermatolog, zaleciła mi pewne tabletki, które działają - wydaje mi się, że zakola się delikatnie cofają, po roku pojawił się delikatny meszek. Jakie są szanse na wyleczenie i dlaczego mam zakola, skoro teoretycznie ich mieć nie powinienem? Moja dermatolog nie zna na to odpowiedzi. Jakie powinienem zrobić badania?

Witam serdecznie,

To że w rodzinie nie było dotąd problemu z nadmiernym wypadaniem włosów niestety nie daje Panu żadnej gwarancji, że nie będzie tak w Pana wypadku.

Warto wykonać podstawowe badania wykluczające inne przyczyny łysienia - anemię oraz choroby tarczycy. Rozumiem, że choroby skóry głowy zostały wykluczone:). Przyczyną mogą być również zaburzenia hormonów płciowych. Również zbyt duża ilość używanych kosmetyków może niekorzystnie wpłynąć na strukturę włosów.

Pozdrawiam