Jakie badania wykonać, aby zlikwidować raz na zawsze trądzik?

Witam. Mam 21 lat. Mój problem jest następujący: mam duże problemy ze skórą, pojawiają mi się ciągle trądzik ropny, podejrzewam, że jest to wina zaburzenia gospodarki hormonalnej, gdyż miesiączkuje nieregularnie. Byłam 2 lata temu z tym problemem u dermatologa, pomimo mojej prośby wypisał mi maść, która nie przynosiła żadnych rezultatów, zamiast tabletek. Chciałabym jeszcze raz iść do lekarza. Co powinnam zrobić, gdzie się udać, jakie badania wykonać, aby zlikwidować raz na zawsze trądzik?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0

Oprócz działań zewnętrznych konieczne jest "posprzątanie" organizmu wewnątrz - oczyszczenia jelit, wątroby, wprowadzenia dobrych bakterii probiotycznych. Od zaraz powinna Pani odstawić słodycze, produkty z białej mąki, a najlepiej na jakiś czas w ogóle zrezygnować z pszenicy. Proszę wprowadzić do diety jak najwięcej produktów odkwaszających. W razie pytań proszę o kontakt tel. 606 130 841

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
www.profilaktyka-zdrowia.pl

0
Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
46 poziom zaufania

Witam,
diagnozowanie zmian trądzikowych u młodych osób jest niezwykle trudne.
Trądzik jest wynikiem nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, nadmiernym zaczopowaniem ich ujść oraz wtórną infekcją bakteryjną.
Pierwszym krokiem, który powinna Pani wykonać jest udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią do dermatologa, endokrynologa bądź ginekologa. Ci lekarze mają możliwość skierowania Panią na badania hormonów tarczycowych oraz płciowych (szczególnie poziom androgenów, estrogenów, testosteronu).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty