Jakie badania wykonać na wzdęcie brzucha?

Witam. Mam 20 lat, od prawie 2 lat cierpię na kilka dolegliwości, ale najgorsze jest wieczne wzdęcie brzucha, na które nie pomagają żadne leki i diety. Miałam wykonany szereg badań no i wynika, że mam ibs, refluks, cechy klatki szewskiej, nerwicę. Przyjmowałam różne leki i np. zgagi czy nerwy się uspokoiły, ale brzuch jaki był taki jest. Co jeszcze mogę zrobić, jakie badania wykonać (kolonoskopię miałam)?

Witam
Wzdęcia brzucha mają często psychosomatyczne podłoże i są skutkiem odcięcia, tłumienia różnych trudnych emocji , kumulowania się stresu , który nagromadzony skupia się w okolicach splotu słonecznego, dając często różnorodne objawy wegetatywne , nie dające żadnych zmian w badaniach medycznych.
Proponuję spróbować rozwiązać opisany problem poprzez psychoterapię, aby rozkminować krok po kroku zablokowane emocje i pozwolić uwolnić je oraz włączyć odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne uaktywniające mięśnie brzucha /np. joga,/.Dobrym rozwiązaniem jest oddech przeponowy,który uaktywnia mięśnie brzucha i pomaga rozładować stres. Ważna jest też odpowiednia dieta .
Pozdrawiam
Anna Szyda