Jakie badania wykonać po łyżeczkowaniu?

Witam, w 12. tygodniu ciąży, podczas badania usg okazało się, że serce nie bije i płód nie żyję od kilku tygodni. Wykonano łyżeczkowanie i zalecono wizytę kontrolną za 2 tygodnie. Chciałabym się upewnić, że wszystko przebiega prawidłowo po łyżeczkowaniu. Proszę o informacje jakie badania powinnam wykonać - usg, badania krwi (poziom hormonów)? Dziękuję, Agnieszka

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Po zabiegu wyłyżeczkowania macicy z powodu obumarłej ciąży po 2 tygodniach od zabiegu powinna Pani zostać zbadana ginekologiczne. Być może pomocne będzie badanie USG.
Nie ma wskazań do innych badań laboratoryjnych, jeśli nie było żadnych powikłań.

Z poważaniem