Jakie badania wykonać po resekcji tarczycy?

Witam jakie badania nalezy wykonac po całkowitej resekcji tarczycy 2,5 tygodnia temu? Powod to rak brodawkowaty. Chodzi mi o wszystkie szczegółowe bo doktor mi zlecila tylko tsh i wapn a ja uwazam ze to troche za malo, a poniewaz chcialabym juz wrocic to pracy chce sprawdzic czy wszystko jest w porządku. Dodam ze na wynik hist pat jeszcze czekam

Lek. Wojciech Zygmunt

Zlecone przez panią doktor badania są wystarczające - TSH ma na zadaniu ocenić wyrównanie czynności hormonalnej (przyjmowanie hormonów tarczycy). Ocena stężenia wapnia ma za zadanie wykluczyć powikłanie w przypadku przypadkowego dodatkowego wycięcia przytarczyc (co się zdarza, gdyż są to gruczoły bardzo małe). Dodatkowe badania kontrolne powinien zlecić wkrótce onkolog/endokrynolog na wizycie kontrolnej - powinny to być dodatkowo zdjęcie klatki piersiowej oraz stężenie tyreoglobuliny. Dodatkowe badania to ewentualna sugestia/podejrzenie lekarza prowadzącego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.