Jakie badania wykonać po zaprzestaniu zażywania narkotyków?

Czy jest taki odwyk który zbada co narkotyk uszkodził w organizmie i pomoże mi to zregenerować nie naruszając i nie wpajając mi swoich teorii jak postępować co jest czarne a co białe bo silną wole mam wygrałem z narkotykami nie ulegam pokusie lecz czuje ze organizm dalej albo walczy o dawkę albo nie mozę sie sam zregenerowac do tego moje płuca wątroba nerki odmawiają posłuszeństwa prosze o pomoc

Witam. Jak chce pan zbadać organizm to odwyk nie jest potrzebny tylko szpital, gdzie mógłby pan porobić sobie różne badania.

Witaj

Proszę zrobić badania wątroby, nerek, jakie robi się na toksykologii i kierunku kiedy podejrzewa się właśnie tzw. "branie". Nie napisał pan jaki okres nie bierze pan, dla każdego organizmu jest inny( nie jesteśmy tacy sami). okres regeneracji może być od 1 do 3 lat ale zawsze musi się pan pilnować - jednak to wie pan już skoro " wygrałem z narkotykami.

Pozdrawiam

Witam. Nie słyszałem o takim odwyku, w którym pacjent mógłby narzucać swoje zasady postępowania. Natomiast ze stratami somatycznymi można się zgłosić do internisty. W Strzelcach Opolskich znajdzie Pan też dobry Ośrodek odwykowy, ambulatoryjny prowadzona przez Panią Krystynę Kowalską. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Dominującą przyczyny i mechanizmem uzależnienia są właśnie czynniki psychologiczne, emocjonalne, relacyjne, stąd psychoterapia jest kluczowym elementem zrozumienia źródeł swojego uzależnienia i nawrotom - czy to pod postacią ponownego nadużywania środków psychoaktywnych, czy też innego rodzaju zaburzeń - np. depresji itp. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie (a wręcz warto), aby wybrał się Pan do lekarza pierwszego kontaktu i wykonał komplet badań zgodnie z jego dalszymi wskazówkami i skierowaniami. Lekarze z doświadczeniem w tym obszarze pracują także w Ośrodkach Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

W przypadku uzależnień psychika z fizycznym uzależnieniem jest ściśle związana. Nie da się oddzielić jednego od drugiego. Brak zmiany w myśleniu, rozumieniu emocji i realizowaniu potrzeb wpływa na Pana samopoczucie i odczucia z ciała. Może Pan wykonać podstawowe badania, by sprawdzić stan poszczególnych organów i układów wewnętrznych. Może Pan tez prace nad sobą wykonać we własnym zakresie. Istnieje jednak ryzyko, ze powieli Pan schematy i błędy, które doprowadziły Pana do uzależnienia.