Jakie badania wykonać przed wizytą u lekarza w związku z nadmiernym owłosieniem?

Dzień dobry Pani Doktor! Chciałabym udać się na konsultację. Mam problem z nadmiernym owłosieniem. Z2012r. wyniki badań- TSH 3,92; Testosteron 1,59; androstendion 7,754. Bardzo proszę o informację jakie badania powinnam wykonać przed wizytą oraz w jakich dniach cyklu trzeba je zrobić. Chciałabym przyjść na konsultacje z kompletem badań, aby Pani Doktor mogła mieć pełen obraz mojego stanu zdrowia. Pozdrawiam serdecznie Dorota

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Warto jest posiadać aktualne wyniki badań testosteronu, dehydroepiandrosteronu oraz prolaktyny, dopiero na podstawie badania klinicznego i ew. nieprawidłowości w w/w badaniach krwi będzie można zlecić bardziej specjalistyczną diagnostykę. Na obecnym etapie faza cyklu nie ma znaczenia.