Jakie badania wykonać przy bólu wątroby?

Mui mąż od 1 5 roku piję teraz nie pije od tygodnia bardzo bóli go wątroba co robić jaki leki badania zrobić

To zapewne boli okolica wątroby czyli narządy w okolicach wątroby. Sama wątroba nie boli, gdyż nie jest unerwiona (poza jej torebką). W przypadku takich dolegliwości związanych z bólem w nadbrzuszu prawym zazwyczaj wykonuje się USG jamy brzusznej, podstawowe badania laboratoryjne z oceną funkcjonowania wątroby (np.: poziom bilirubiny, aktywność ASPAT, ALAT). Czasami w takich przypadkach także trzeba rozważyć wykonanie gastroskopii. O wszystkim powinien decydować lekarz rodzinny oczywiście po bezpośrednim badaniu pacjenta i zebraniu szczegółowego wywiadu.