Jakie badania wykonać przy niedoczynnej tarczycy?

Kobieta 25 lat, stwierdzona niska niedoczynność tarczycy (Eutyrox 25N) Jakie badania oprócz morfologii zrobić w przypadku gdy: - bóle głowy trwają nawet ponad tydzień - pojawiają się specyficzne nagle uderzenia serca (jakby serce się zatrzymuje, następuje przytkanie w gardle, wszystko puszcza i serce mocno uderza podskakując - nagłe silne bóle żołądka po zjedzeniu posiłku wieczorową porą

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej byłoby sprawdzić, czy poziomy hormonów tarczycy są w normie, tj czy leczenie jest odpowiednie. Następnie proponowałbym wykonać badanie holter ekg. Jednorazowe ekg może nie wykazać zmian, ale holter już powinien zarejestrować problem. Warto również pomierzyć sobie ciśnienie, w spoczynku, ale też w trakcie tych epizodów. Jeśli chodzi o bóle okolicy żołądka, może to być pochodzenia sercowego, ale też pochodzenia żołądkowego/przełykowego. Jeśli występują wtedy typowe objawy refluksu - odbijanie, uczucie pieczenia, może Pani zacząć przyjmować lek typu IPP.