Jakie badania wykonać przy podejrzeniu białaczki?

Witam od 2 dni jestem bardzo osłabiony i zmęczony,zejscie/wyjscie na 3 pietro po schodzach jest dla mnie bardzo meczace i bola mnie nogi,moge spac w ciagu dnia długo do tego bole kostno stawowe szczegolnie nóg oraz pleców,ogolne rozbicie,brak apetytu i lekkie nudnosci. Czuje sie jak bym mial grype a nie kaszle,nie kicham,nie boli mnie gardlo,nie boli mnie brzuch,nie mam nawet stanu podgorączkowego. Boje sie że to moga byc objawy białaczki...Dodam ze nie jestem ubezpieczony wiec chciałem zapytac jakie badania prywatnie sobie zrobic oraz czy to moze byc białaczka?.

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej wykonać zwykłą morfologię z rozmazem, kosztuje to kilkanaście złotych. Gdyby wyniki były nieprawidłowe, będzie musiał się Pan umówić na wizytę do lekarza, gdyż Pańskie objawy mogą wymagać dokładnego wywiadu, badania fizykalnego i ewentualnie innych badań, np. ekg.