Jakie badania wykonać przy podejrzeniu PCOS?

czy mozna chorowac na zespol jajnikow policystycznych nie majac zadnych torbieli? Miesiaczke mam nieregularna, coraz bardziej zaburzona, jak jest to dwa dni, nadmierne owlosienie zwlaszcza w okol ud, cale nogi od wewnatrz do kolan, duzy wzrost wagi z utrzymywaniem diety i aktywnosci, najbardziej przytylam w dolnej czesci tlowia, brzuch , biodra, uda. Sucha skora kruszaca sie na kostkach, wzrost cukru i cholesterolu.Jakie badania krwi wykonac w celu Zespolu Jajnikow policyst?

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej diagnostyka w kierunku zaburzeń hormonalnych. Proponuje udac się do ginekologa endokrynologa