Jakie badania wykonać przy pojawieniu się objawów ściskania w klatce piersiowej?

Witam, mam 20 lat od kilku lat miałam ściski w klatce piersiowej po lewej stronie- lekarze mówili, że to nerwica. Teraz od kilku dni codziennie rano ściska mnie po prawej stronie. Nasila się przy oddychaniu przeponą, natomiast do płuc mogę oddychać jednak nie do końca. Co to może być i jakie badania powinnam wykonać?

Najpierw medyczne. Lekarz rodzinny Panią pokieruje. Jeśli nic w nich nie wyjdzie to następnym krokiem może być konsultacja psychologiczna. Silne emocje i różnego rodzaju przeżycia mają powiązanie z naszym ciałem.

pozdrawiam Panią, RG.

Witam,

Napisała Pani, że lekarze wskazują na nerwicę. Jeśli ich opinia się nie zmieniła, to zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza specjalisty psychiatry i sprawdzenia czy rzeczywiście Pani objawy mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych. Kilka wizyt u psychoterapeuty pozwoli zapewne postawić diagnozę, a jeśli będzie to potrzebne to także zaproponować Pani odpowiednią formę pomocy czy leczenia.
Życzę sukcesu na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak