Jakie badania wykonać przy torbieli jajnika i czy może to powodować wzrost wagi?

Witam, moim problemem jest nadmierne owłosienie, duży wzrost wagi, poza tym jestem ciągle zmęczona, potrafię przespać większość dnia. Badania hormonalne zrobione 21 d. cyklu wyszły następująco: progesteron 3,59 ng/ml (norma: 1,83-23,9), prolaktyna 23,42 ng/ml (4,79-23,3), androstendion 7,69 ng/ml (0,3-3,33), DHEA 9,43 ng/ml (1,20-6,30), wolny testosteron 2,24 pg/ml (0,00-2,85), nadmienię, ze mam 1,5 cm torbiel endometr. jajnika lewego. Co mogą sugerować te wyniki i jakie badania powinnam zrobić?

Proszę zgłosić się z wynikami do swojego ginekologa lub endokrynologa.
Na wizycie będzie możliwe zebranie pełnego wywiadu, badanie lekarskie i ustalenie dalszego postępowania.