Jakie badania wykonać przy uciekaniu oka u 11-miesięcznego dziecka?

Moje dziecko aktualnie ma 11 miesięcy. Jedno oczko czasem mu ucieka. Lekarz powiedział, że to zniknie i nic niebttzeba z tym robić. Ja jednak zastanawiam się, czy ma rację. Nie powinien zrobić jej badań?

Dzień dobry, należy się zgłosić do okulisty. Nie wolno odkładać badań diagnozujących zeza na okres późniejszy, ponieważ w niektórych postaciach tej choroby, może szybko powstać niedowidzenie. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepiej dla dziecka. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny