Jakie badania wykonać przy uzależnieniu od alkoholu?

Pije od 10-11 lat poczatkowo sporadycznie ale od okolo 5-6 lat bardzo duzo 0,7- 1 litr wodki. Teraz gdy sprobowalem przestac od kilku dni mi to wychodzi(0 alkoholi zastanawiam sie jakie badania powinnienem zrobic? Z gory dziekuj

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam ocenić wydolność swojej wątroby oraz trzustki. Z badań laboratoryjnych polecam: ALT, AST, Bilirubina całkowita, GGTP, ALP, amylaza, lipaza, CRP, INR, APTT, morfologia krwi obwodowej. Z badań obrazowych powinien pan wykonać USG jamy brzusznej, w celu oceny struktury wątroby, trzustki i śledziony. Warto byłoby również zrobić gastroskopię, w celu wykluczenia występowania żylaków przełyku. Pozdrawiam i życzę siły i wytrwania we wstrzemięźliwości.