Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania wykonać przy zespole lękowo-depresyjnym?

Mam stwierdzony zespół lękowo-depresyjny. Niestety lekarstwa nie dają widocznego dzialania przeciwlękowego. Badanie EEG wykazały zmiany podobne do napadów padaczkowych, stąd mam włączony tegretol 200 mg 2 razy dziennie.Chciałabym wykonać pełną diagnozę neurologiczną, i inne badania które by podpowiedzialy czy leczenie farmakologiczne jest prawidłowe.Proszę mi podpowiedzieć jakie badania wykonać i czy są one czaso i finansowochłonne.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Witam, nie wiem czy Pani sobie zdaje sprawę, że leczenie farmakologiczne prowadzone jest trochę na ślepo - nie wiadomi jaki lek jak zadziała u jakiego pacjenta. Na Pani miejscu skonsultowałbym się najpierw z psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Witam Panią Serdecznie,

Leki, które Pani zaordynowano, wpływają na neuroprzekaźniki w mózgu, które to wpływają jedynie na obniżenie u Pani objawów, (zarówno depresji, jak i lęku) ale ich nie leczą (stąd poczucie braku widocznego działania).

Dlatego równolegle zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która pomoże Pani w rozpoznawaniu negatywnych przekonań i błędnych interpretacji sygnałów z zewnątrz, nie mających potwierdzenia w rzeczywistości.

Odnośnie wykonania pełnej diagnozy neurologicznej, wskazana jest powtórna konsultacja neurologiczna.

Życzę Pani skuteczności w leczeniu, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam Czy rozważała Pani podjęcie psychoterapii? Farmakologia jest leczeniem objawowym, nie rozwiązuje problemu. W leczeniu zespołu lękowo-depresyjnego doraźnie można stosować antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk. Jeżeli jednak chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z lęków, depresji i ich konsekwencji, to zachęcam do psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy fobii, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy