Jakie badania wykonać przy zespole lękowo-depresyjnym?

Mam stwierdzony zespół lękowo-depresyjny. Niestety lekarstwa nie dają widocznego dzialania przeciwlękowego. Badanie EEG wykazały zmiany podobne do napadów padaczkowych, stąd mam włączony tegretol 200 mg 2 razy dziennie.Chciałabym wykonać pełną diagnozę neurologiczną, i inne badania które by podpowiedzialy czy leczenie farmakologiczne jest prawidłowe.Proszę mi podpowiedzieć jakie badania wykonać i czy są one czaso i finansowochłonne.

Witam,
nie wiem czy Pani sobie zdaje sprawę, że leczenie farmakologiczne prowadzone jest
trochę na ślepo - nie wiadomi jaki lek jak zadziała u jakiego pacjenta.
Na Pani miejscu skonsultowałbym się najpierw z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Leki, które Pani zaordynowano, wpływają na neuroprzekaźniki w mózgu, które to wpływają jedynie na obniżenie u Pani objawów, (zarówno depresji, jak i lęku) ale ich nie leczą (stąd poczucie braku widocznego działania).

Dlatego równolegle zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która pomoże Pani w rozpoznawaniu negatywnych przekonań i błędnych interpretacji sygnałów z zewnątrz, nie mających potwierdzenia w rzeczywistości.

Odnośnie wykonania pełnej diagnozy neurologicznej, wskazana jest powtórna konsultacja neurologiczna.

Życzę Pani skuteczności w leczeniu,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Czy rozważała Pani podjęcie psychoterapii?
Farmakologia jest leczeniem objawowym,
nie rozwiązuje problemu.
W leczeniu zespołu lękowo-depresyjnego
doraźnie można stosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jeżeli jednak chciałaby Pani skutecznie
pozbyć się problemu i wyleczyć z lęków, depresji
i ich konsekwencji, to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
fobii, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie