Jakie badania wykonać w celu potwierdzenia łuszczycowego zapalenia stawów?

Witam. Mam 23 lata i cierpię od 10 lat na trądzik odwrócony a od półtora roku na łuszczyce. Tydzień temu dowiedziałam się od ortopedy ze cierpię na łuszczycowe zapalenie stawów które stwierdził tak na prawdę bo badaniu usg obolałego palca i prześwietlenia na którym niewiele było widać. Lekarz na moje pytania odpowiadał omijająco. Jakie badania będą potrzebne by potwierdzić diagnozę ? Czy jestem skazana na cierpienie do końca życia ? Jakie są możliwości leczenia i co z rentą?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac sie do lekarza reumatologa po badaniu będzie można zalecic odpowiednie dalsze postepowanie